Na konci října se do Mexika za finanční podpory Nadace vydali Adam Špindler, Šimon Janoušek, Klára Cebulová, Lenka Bláhová z Gymnázia v České Lípě s projektem „EKO-PET“, který poukázal na možnost recyklace PET láhví pro výrobu výukových pomůcek. Na tento jejich projekt navázali s projektem 4R+ 1E Michaela Sůvová, Karolína Buhlová, Monika Mahdalová a Adéla Stodolová z Gymnázia Stříbro, kteří prezentovali možnost recyklace nápojových plechovek, PET lahví a tetrapaků pro edukativní účely.
Stejně tak provázané byly i další projekty. „CHEMIcká cesta kolem světa“ českolipských studentů Michaely Machové, Lucie Nyklové, Pavla Prokopa a Milana Vencla, která představovala různé předměty či pochutiny typické pro různé země a využívala je při chemických experimentech, byla propojena s projektem „FYZIKÁLNÍ CESTA KOLEM SVĚTA“ Mikuláše Eberla, Terezy Brunclíkové a Terezy Burešové, kde studenti ze Stříbra prezentovali stejné předměty či pochutiny pomocí fyzikálních experimentů.
Tyto kluby mladých debrujářů při Gymnáziu v České Lípě pod vedením Mgr. Pavly Machové a při Gymnáziu Stříbro pod vedením PhDr. Jitky Soukupové již několik let intenzivně napříč republikou spolupracují na různých fyzikálních a chemických projektech.
To, že jejich čtyři projekty měly velký úspěch i v mezinárodním měřítku, bylo poznat díky tzv. stickers aktivitě, kdy každý účastník uděloval samolepky projektům, které ho nějakým způsobem zaujaly. Všechny čtyři plakáty debrujárů určené pro lepení samolepek se velmi rychle zaplňovaly.
Program Expo-Sciences mimo samotnou výstavní činnost zahrnuje i kulturní a vědecké návštěvy, volnočasové aktivity, workshopy a konference. Do těchto aktivit měli studenti možnost se zapojit a svou šanci naplno využili. Kromě zážitků, zkušeností a vědomostí si odnášejí žáci i mezinárodní přátelství, která stihli navázat.